AMAÇ

AMAÇ

FESTİVAL AMACI

Amacımız, Dünya'da İslam’a mal olmuş değerlerimizi genç ve profesyonel sinemacıların gündemine taşıyarak, bu değerler üzerine etik, estetik ve teknik bütünlüğe sahip sinema filmlerinin üretilmesini sağlamaktır. Genç meslektaşlarımız ile birlikte oluşturmak istediğimiz farkındalık, öz değerlerimiz üzerine filmler üreterek toplum bilincine katkıda bulunmaktır. Birçok ülkenin sinemacılarını aynı çerçevede toplayarak ortak paydamızda yeni bir dil oluşturup, 7 şehrin 7 velisini konu alarak sinema dili ile İslam’ı doğru ve anlaşılır şekilde kitlelere anlatmaktır.

Küresel Kültürün üretici ve taşıyıcı vasıtası televizyon ve sinemadır. Yed-i Velayet 7 Vilayet kısa film Festivali ile yarının televizyon ve sinemacılarının, kök paradigmalarımızın mimarları ve değerleri üzerine, filmler üretmesinin imkânını sağlamak istiyoruz.

Genç meslektaşlarımız ile gündemini oluşturmayı hedeflediğimiz farkındalık, sinemaya, onların perspektiflerinden yeni bir çerçeve açacaktır.

İslami edep yargılarına sağdık kalarak, hazırladığımız projemizi aynı edep ile beyaz perdeye ve kağıda yansıtacak meslektaşlarımızın heyecanına ortak oluyor, 7 vilayetin 7 velayetini sinemaya taşımaktan onur duyuyoruz.

Festival komitesi ve Ehli Sanat Sinema Kültür Derneği Başkanı
Eda Sürmeli