KATILIM KOŞULLARI

SENARYO YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Katkılarıyla

Tematik Senaryo Yarışması Katılım Koşulları Tema olarak verilen kadim medeniyetimizin Kurtuluş Savaşı Kadınlarının hayatlarından, kıssalarından, eserlerinden, öğütlerinden günümüz karşılığı ya da dönemlerini konu alarak kurgulanmış kısa film senaryolarının yarışacağı kategoridir.


-Kısa film senaryo yarışmasına, kurmaca dalındaki senaryolar katılabilir.
-Yarışmacılar birden fazla eserle başvuru yapabilir.
-Kısa film senaryo yarışmasını kazanmış eserler Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği tarafından film haline getirilecektir.
-Senaryo yarışmasını kazanan eser sahipleri, eser sahipliğinden doğan tüm haklarını Ehli Sanat Sinema ve Kültür Derneği’ne devretmeyi kabul beyan ve taahhüt eder.
-Senaryo yarışmasına süresi 15 dakikayı aşmayacak şekilde kurgulanmış, yazılmış eserler başvurabilir.
-Senaryo yarışmasında, belirlenmiş temaların dışında gelecek eserler kabul edilmeyecektir.
-Senaryo yarışmasında, her bir Kurtuluş Savaşı Kadınlarından  bir birinci seçilecek toplam da 7 en iyi senaryo ödüllendirilecektir.
-Senaryo yarışmasında farklı dillerde ve farklı ülkelerden gelen başvurular, Türkçeye çevrilmiş bir kopyası ile birlikte orijinal dilinde gönderilmelidir.
-Seçilen senaryolarda, senaryonun uyarlandığı bir eser varsa bunlara dair hak devir belgesi (telif belgesi) istenecektir.
-Eser sahiplerinin festivalin internet sitesindeki (www.7kisafilm.com) online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.
-Katılımcıların, (seçilen birincilik alan senaryo sahiplerinden)senaryosunun kopyasını ve  ıslak imzalı muvafakatnamesini festival merkezine  ulaştırmaları gerekmektedir.
-Yarışmaya seçilen senaryoların ilanından sonra eser sahipleri eserlerini festivalden çekemezler. Başvuru yapan her eser sahibi bu maddeyi kabul etmiş sayılır.
-Seçici kurul tarafından değerlendirilerek ödüle hak kazanan çekimleri yapılacak senaryolar festivalin resmi internet sitesinden ve sosyal medya aracılığıyla duyurulur. Yarışmaya seçilemeyen eserlerin sahiplerine herhangi bir iletişim yoluyla bilgi verilmeyecektir.
-Yarışmada ödül alan eserlerin yaratıcı ekibinden sadece 1 (bir) temsilci festivalin ödül gecesine davet edilecektir. Festivale katılım tarihleri festival yönetimi tarafından bildirilecektir.
- Festival yönetimi, yönetmelik konusunda her türlü değişikliği önceden haber vermeksizin yapma hakkını saklı tutar.Bu kategoride başvuruların son katılım tarihi 1 Mayıs 2023